טוען רבני – שאלות ותשובות מהמומחים ביותר

אם אתם רוצים לדעת עוד בנושא טוען רבני – שאלות ותשובות מהמומחים ביותר השאירו פרטים והכתב שלנו יחזור אליכם

האם אישה מורדת מאבדת את כל זכויותיה?

חושב להתגרש בטענה כי זוגתך היא אישה מורדת? כל טוען רבני ידע להסביר כי אישה מורדת היא למעשה אישה המסרבת לקיים יחסים עם בעלה ואין לה שום עילה לכך – כאמור, טענותיה הן טענות שווא מה שהופך אותה על פי הדין העברי "אישה מורדת".

עם זאת, חשוב לציין כי ההגדרה של אישה מורדת תיכנס לתוקפה, רק לאחר שבית הדין התריע בה שתחזור מהתנהגותה וזו לא קיימה את הבטחתה – אזי, נתפסת אישה זו על פי בית הדין הרבני בהגדרה זו.

אז מה הדין אודות אישה זו על פי חוק? כל המידע במאמר שלפניכם.

זוגתך מורדת? ברר מול טוען רבני האם ייתכן ואתה פטור מתשלום הכתובה

כדאי לברר עם טוען רבני על הזכויות השמורות לאישה בגירושין, במקרה של  אישה מורדת.

רק לאחר אזהרת בית הדין לאישה ועצם העובדה כי זו המשיכה להמרות את פי בית המשפט ולהתרחק מבן זוגה – כל אלו יחזקו את מצבה כאישה מורדת על פי הדין העברי. בדיוק במצב הזה , יוכל הבעל לחסוך לא מעט כספים וביניהם גם את התחייבותו בגין עלות הכתובה עצמה.

כמו כן, אם זן הבעל את אשתו במשך כל השנים אבל זו התגלתה כמורדת – אזי גם את מזונותיה לא יהיה חייב יותר לשלם.

אישה מורדת – חשוב לדעת! לא כל זכויותיה נפגעים

למען סדר הדברים ,חשוב לציין כי לרוב, בכל הקשור למזונות האישה ולמחייתה, יוכל הבעל לקבל פטור, מאידך, כאשר האישה מגיעה עם רכושה שלה, בפרט מתנה שקיבלה טרום הנישואין, הכללים משתנים (גם על פי חוק הסכמי ממון) לצורך הדוגמא, אישה שהייתה ברשותה דירה שקיבלה במתנה מהוריה, דרשה כי בעלה ייצא מהדירה והיות והבעל הוא זה המחויב לזון את האישה ולא ההיפך – אזי יידרש זה לעזוב את הנכס ולא לקבל שום זכות בה.

העילה היחידה בה יוכל הבעל לדרוש זכויות עבור הבית תהיה מכוח הדין העברי הקובע וכל עוד השניים חיים בברית הנישואין.

בסיכומו של דבר, הבעל יוכל להכריז כי אשתו אכן מורדת מאידך, הוא לא יוכל להשתמש בדירה שקיבלה כמתנה בטרם נישאו. מאידך, הוא כן יוכל לממש את הפטור אודות הכתובה או כל דבר הקשור במזונותיה של האישה.

אז אם לא צפיתם את המצב הזה ואתם זקוקים לסיוע מקצועי בכדי לפתור את סוגיית המצב הנוכחי החדש- רצוי שלא תעשו זאת לבד.

בהחלט תוכלו לעשות את זה נכון ובעיקר קצר ויעיל. יהודה אבלס, טוען רבני מוסמך, מסייע לכם לקבל את המקסימום המגיע לכם תחת קורת גג אחת. חוששים שמעבר לדבר אחד יש לא מעט דברים שראוי לפתור כבר בשלב הזה?

בקרו באתר הבית שלנו ובדקו את זכויותיכם או לחילופין, התקשרו עוד היום למספר המצוין לתיאום פגישת ייעוץ שתסייע לכם להבין – יחסיכם לאן?

רוצים להגיב?

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Agoz מפצח לך ידע
Agoz מפצח לך ידע