מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים?

אם אתם רוצים לדעת עוד בנושא מה חשוב לדעת לפני שקונים ביטוח חיים? השאירו פרטים והכתב שלנו יחזור אליכם

פוליסת ביטוח חיים היא חוזה בין המבוטח לבין חברת הביטוח, לפיו חברת הביטוח נדרשת לספק למוטבים שלכם תשלום במזומן עם מותכם. ביטוח לפרק זמן מוגדר מספק ברוב המקרים כיסוי בעלות משתלמת יותר לפרק זמן שנקוב בפוליסה, ואילו ביטוח חיים קבוע מספק כיסוי כל עוד הפרמיות הנדרשות משולמות.

מטרת הביטוח היא לספק תמיכה כספית לאנשים שתלויים בכם, אבל ניתן להשתמש בפוליסה קבועה גם לגישה לכסף עבור רכישות גדולות במהלך חייכם, באמצעות הלוואות פוליסה.

האם אתם זקוקים לביטוח חיים אם יש לכם ביטוח מנהלים דרך העבודה?

פוליסות ביטוחי מנהלים שמסופקות על ידי מעסיקים מציעות ברוב המקרים שיטות זולות וקלות להוספת סעיף ביטוח חיים לפוליסה. יחד עם זאת, ביטוח מנהלים עשוי לשלם סכום ששווה לשנתיים של משכורת או סכום מוגבל דומה, שעשוי או לא עשוי להספיק על מנת לכסות את צרכי משפחתכם, ולכן מומלץ לרכוש בנפרד ובאופן פרטי גם פוליסת ביטוח חיים.

כשאתם לוקחים את השיקול הזה בחשבון, כדאי שתזכרו שככל שאנחנו מתבגרים, כך קשה ויקר יותר להשיג ביטוח חיים, וכאשר יש פוליסה אישית, ההגנה שלכם מלאה ושלמה.

כמה עולה ביטוח חיים

עלות ביטוח חיים משתנה בין חברות הביטוח ובהתאם לרמת הסיכון של המבוטחים. מנקודת מבט רחבה, נושא העלות קשור ברובו לסיכון של חברת הביטוח. ככל שהסיכון שלכם למות גדול יותר, כך סביר שתשלמו יותר עבור ביטוח חיים. לכן הפוליסה זולה יחסית לרכישה כשאתם צעירים ובריאים. על מנת לקבוע את הסיכון שלכם, חתמים בוחנים היבטים כמו:

  • גיל המבוטח
  • היסטוריה רפואית
  • שימוש בניקוטין
  • צריכת אלכוהול
  • והשתתפות בספורט מסוכן כגון צניחה חופשית.

יש מצבים רפואיים שעלולים לגרום לשלילת ביטוח, כגון סרטן, מחלות לב או דמנציה. לרוב סוגי הכיסויים, ככל הנראה חברת הביטוח תבקש מכם לעבור בדיקה רפואית.

מה משפיע על עלות ביטוח חיים?

עלות ביטוח חיים יכולה גם להיות תלויה בהיבטים אחרים כגון סוג הפוליסה שתבחרו, סכום הכיסוי ומספר השנים הדרושות לכם על מנת לקיים אותה. אם יש לכם הוראות מותאמות אישית, שנוספו לפוליסה שלכם, אלה בדרך כלל כרוכות בתשלום נוסף.

באילו סוגי ביטוחי חיים אפשר לבחור

ראשית, יש להבין שקיימים שני סוגים בסיסיים של כיסויי ביטוח חיים: לפרק זמן מוגדר, וביטוח חיים קבוע. ביטוח חיים לפרק זמן מוגדר מבטיח פרמיות לתקופה קצובה וברוב המקרים הוא משתלם יותר מביטוח חיים קבוע.

אתם יכולים לבחור פרמיות למשך עשר, עשרים או שלושים שנים. אם יש לכם ילדים צעירים והדאגה העיקרית שלכם היא לוודא שיהיה כסף לשלם עבור השכלתם הגבוהה, בהתאם לגילם כיום, תוכלו לבחור פוליסת ביטוח חיים לטווח של עשר או עשרים שנים.

במקרה של פטירתכם בפרק הזמן שהפוליסה בתוקף, תשלום גמלת המוות יסייע למוטבים שלכם בהוצאות עתידיות כגון עלויות חינוך.

רוצים להגיב?

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Agoz מפצח לך ידע
Agoz מפצח לך ידע