איך לבחור מטפל סיעודי זר טוב עבור בן המשפחה

רוצים לפרסם בחינם? השאירו פרטים

הרגע בחיינו שבו אחד מההורים או קרובים אחרים מהדורות שלפנינו, מגיעים למצב שבו הם זקוקים לעזרה סיעודית הוא תמיד קשה. במידה רבה, עול האחריות על בני המשפחה החלשים יותר נופל על כתפינו. מה שיכול לעודד ולו במעט בתהליך הלא פשוט הזה, הוא שיש כיום מגוון רחב של שירותים ורשתות סיוע, אשר בכוחם לעזור להתמודד עם המצב החדש בצורה הטובה ביותר. זה כולל גם מערכות שונות המאפשרות למצוא עזרה סיעודית שתלווה את הקשיש או האדם החולה במסגרת שהכי מתאימה גם לו, וגם לבני משפחתו.

באילו מצבים חשובים לדאוג לטיפול מסביב לשעון?

מצבים בריאותיים מסוימים מאפשרים להעניק את כל הדרוש לאדם הסיעודי במסגרת ביקורים אחת ליום או אפילו אחת לכמה ימים. יחד עם זאת, חולים סיעודיים שלא יכולים לדאוג לעצמם יותר ברמה הבסיסית, נאלצים להסתייע בעזרה 24 שעות ביממה, ובמצבים אלה יש צורך בהעסקת מטפל זר, אשר יסייע לבצע את כל הפעולות היומיומיות בצורה הטובה והמיטבית ביותר. בין המצבים הדורשים טיפול צמוד ניתן למצוא מצבים של מחלות דגנרטיביות – אובדן זיכרון, שליטה בשרירי הגוף, תוצאות של שבץ ועוד.

כיצד עושים את הבחירה בצורה נכונה?

אסור להקל ראש בבחירה של מטפל עבור האדם הקרוב לכם, משום שמדובר באדם שיבלה לצדו הרבה יותר מכם, ולכן חשוב מאוד להיות מסוגלים לסמוך עליו בעיניים עצומות. במקרים מסוימים עדיף שזה יהיה אדם ממדינה הקרובה מבחינה מנטלית לאדם עצמו. חשוב מאוד לבצע את תהליך בחירת המטפל בצורה נכונה ומושכלת, כולל ביצוע של פעולות כמו בדיקה של הרקע של המטפל ובמידה ויש לו ניסיון קודם בעבודה בתחום בארץ, לפנות לקבל המלצות ממעסיקים וכו’.

האם כדאי להביא את המטפל באופן עצמאי, או בעזרת סוכנות?

לכל אחת מהדרכים להביא מטפל זר ארצה יש מספר יתרונות וחסרונות. מצד אחד, סוכנות דואגת לכל העניין מא’ ועד ת’, כולל בדיקת הרקע, ביצוע הביטוחים הדרושים ושאר האלמנטים הבירוקרטיים שבהם כרוך שלב חדש זה בחיים שלכם ושל האדם הקרוב לכם. כידוע, חשוב להקפיד לבדוק באופן מקיף את טיב עבודתו של המטפל והיתרון הטמון בהגעה לאותו המטפל דרך סוכנות מקצועית, הוא שבדיקות אלו כלולות בתפקידה. חשוב לזכור כי בסופו של דבר, רק קרוב משפחה יכול לדעת מה מצבו של האדם החולה, בעיקר אם מדובר בקרוב משפחה מדרגה ראשונה. לכן, לא משנה באיזו דרך תבחרו, חשוב מאוד לעשות את הביקורת באופן עקבי ומוקפד.

רוצים להגיב?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
פופולארי
איפה כדאי לצאת לטייל בישראל?
נסיעות וטיולים

איפה כדאי לצאת לטייל בישראל?

אז איפה הכי כדאי לטייל בישראל? ברחבי ישראל ישנם לא מעט מקומות ששווים ביקור, ולמרבה הצער למרות זאת ישנם לא

מיתוג משל עוגת הפרסום
קריירה עבודה ועסקים

מיתוג משל עוגת הפרסום

מהפיכת ה-WEB2O היא זו שגרמה לכל מיני טכנולוגיות לאפשר לגולשים בין השאר תגובה ברשת, יצירת אינטראקציה ועוד. אפשר לומר כי

זמני כניסת שבת – ישראל
אני רוצה לדעת עוד ניוזלטר
close slider

הירשמו לניוזלטר שלנו


גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן