קלפים ככלי טיפולי בלבד או כלי להעצמה

אם אתם רוצים לדעת עוד בנושא קלפים ככלי טיפולי בלבד או כלי להעצמה השאירו פרטים והכתב שלנו יחזור אליכם

ולמה יש מגוון כ"כ גדול?

מאת: שרית אשרוב

אתם מאמינים בכוחו של התת מודע ? ומה עם הלא מודע? איך מגיעים למקומות המיוחדים האלו במוח שלנו? נראה כי בעשור האחרון נושא הקלפים הטיפולים תופס תאוצה בתחומים שונים: בטיפול פרטני, באימון אישי, בסדנאות וקבוצות.

מנחי קבוצות רבים משתמשים בקלפים לעבודה עם קבוצה בשלבים השונים בה היא נמצאת. בשלב ההכרות שימוש בקלפים יאפשר אמצעי להכרות. בהמשך נעזר בהם להכרות מעמיקה עם חברי הקבוצה או עם המצבים העולים בקבוצה. קלפים יכולים להיות גורם מתווך כאשר הקבוצה נמצאת במשבר ומתקשה לדבר על הנושא/ חוויה רגשית באותה סיטואציה. הקלפים יכולים לעזור לקבוצה לתת משוב אחד לשני בקבוצה בצורה פחות ישירה ואו בוטה וגם לעזור לאלו אשר מתביישים לשתף. לבסוף ניתן באמצעות הקלפים גם לסגור פעילות של קבוצה.

קלפים ככלי טיפולי בלבד או ככלי להעצמה ועובדה עם התת מודע?

השימוש בקלפים  השלכתיים מאפשר מפגש ושיח עם התת מודע והלא מודע בכל גיל. באמצעות הקלפים ניתן לקיים התבוננות עמוקה ונגיעה רגישה  לביטוי רגשות, מחשבות ותובנות.

כאשר התהליך נעשה באופן פרטני טיפול / אימון אנו נמצאים על מנת להראות ולהאיר את הדרך למעשה אנו פותחים ביחד את הדלת לעולם הפנימי – הקלפים מהווים שביל של השיקוף, הפרשנות וההבנה של המצב באותו רגע או מעלות שאלות ומחשבות לשיח במפגש או שיח פנימי עם מה שעלה בעזרת הקלפים.

היתרונות של שימוש בקלפים מתחילה בנראות שלהם, לרוב יהיו אלו קלפים מאוירים, תמונות מצולמות או מילים ושאלות אשר מטרתם לעורר אָסוֹצְיַאצְיָה  (בעברית: תַּסְמִיךְ) – קישור בין רעיונות, מחשבות בצורה כזו שברגע שמחשבה אחת עולה היא גוררת אחריה את השני, זהו תהליך שרעיונות ואו  מחשבות או תחושות מתחברים אחד לשני היות ויש להם משהו משותף ולא דווקא כי הם דומים. תהליך זה והשימוש בקלפים מאפשר הבנה רגשית עצמית.

שמי שרית אשרוב ואני מומחית לגמילה מהתמכרות לסבל וקורבנות והבעלים של טיפוח הגוף והנשמה כבר מגיל  13 אני חוקרת את עולם הגוף והנפש.
החקירה החלה לאחר שנתגלה לחברתי הטובה, ענת לוטן (ברקן), גידול בראש ולאחר הוצאת הגידול הפכה לחירשת. נוסף על כך היא נתבשרה בכך שהגוף מייצר כל הזמן גידולים. מאותו הרגע התחלתי לחפש כל דבר אפשרי שיעזור לה להבריא או לכל הפחות ליהנות מהחיים במצב בו היא נמצאת. לאחר שנים רבות של טיפולים שבעצמי עברתי ואף העברתי, הבנתי שהתשובות האמיתיות נמתאות בתוך התת מודע שלנו.

לכן פיתחתי את קלפי "שאלות מפתח" למבוגרים ולילדים (אשר קיבלו הכרה ממכון אדלר ככלי טיפולי).
"שאלות מפתח" מאפשרות לנו להיות מחוברים לקול הפנימי שלנו ולא לרעשיים החיצונים, כך אנו הופכים להיות הנהגים של חיינו. "שאלות מפתח" מורכבת מ 52 קלפים שבועיים. כאשר בחרתי לעצב אותם באמצעות צילומי נוף שיד אדם לא יכולה ליצור (למעט הצילום),הכוללים  נופים מרהיבים, ובעלי חיים  אשר מאפשרים למשתמש בקלפים להתחבר לכוח הבריאה העוצמתית שקיימת ביקום. לקלפים אלו הצטרף ספר עבודה עצמית שמומלץ לשלב בעבודה עצמית וקבוצתית.

אנחנו מהווים מחסן גדול של אוצרות הקיימים בתוכנו, מחסן ממנו אנו יכולים לשלוף ולקבל את כל התובנות. מה שנשאר לנו זה רק לשאול את השאלות המדויקות. כאמור בתת מודע שלנו התשובות נמצאות והן מחכות שרק נשאל את השאלה הנכונה.

עולם התת מודע והלא מודע הוא עולם מרתק מאתגר ומושך את בני האדם ללמוד לחקור ולהבין את עצמם טוב יותר על מנת לממש את עצמם ולפעמים להבין מה מטרתם בעולם הזה. אני מזמינה אתכם להכיר את קלפי "שאלות מפתח" שאלות שיאפשרו לכם ולידכם ללכת בדרך יותר בטוחה. קלפים אשר יובילו אתכם בדרך בטוחה לדבר שנכון עבורכם.

שרית אשרוב – מומחית לגמילה מהתמכרויות, טיפוח הגוף והנשמה.

Asarit.co.il

https://www.facebook.com/asarit.co.il

רוצים לדעת יותר? פצחו באגוז חדשות או באגוז בלוג עוד ידע!

רוצים להגיב?

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Agoz מפצח לך ידע
Agoz מפצח לך ידע