עונג, תשוקה וטיפולי פוריות – לא רק לנשים!

אם אתם רוצים לדעת עוד בנושא עונג, תשוקה וטיפולי פוריות – לא רק לנשים! השאירו פרטים והכתב שלנו יחזור אליכם

מאת לינה טרנה

זוכרים את הרגע הזה, את ההתחלה כאשר רק נפגשתם?

כמה התרגשות, ציפייה, חרמנות, סחרחורת, משיכה…חשמל באוויר!

אבל אז מישהו עצר הכול וכאילו אמר לנו חברים התחילו החיים. תתאפסו על עצמכם, השגרה הגיעה.  בהתחלה זה היה בסדר, היה קשה לכבות את האש ביניכם והדבר הבא שרציתם זה לחבק  תינוק, להרחיב את המשפחה  וזה היה מרגש וגם סקסי במובן מסוים –  פתאום לעשות אהבה מתוך מחשבה על פרי אהבה משלכם.

הזמן עבר, חודש ועוד חודש ושנה ואולי אפילו יותר והתחלתם להבין שמשהו לא זורם כמו  שצריך ! איך זה שמשהו כל כך ברור מאליו וקל לאחרים דווקא אצלכם פשוט לא….

התחלתם לנסות כל מיני עצות ודברים , לתזמן את הסקס לפי הביוץ ולדייק את הימים  ואת השעות. לשכב עם רגליים למעלה,  לשנות תזונה וכולי וכד' עד ההחלטה הלא פשוטה על טיפולי פוריות.

מבלי לשים לב בתוך כל המרוץ הזה –  המטרה הסופית דהיינו הבאת ילד לעולם הפכה להיות הדבר החשוב ביותר, לעתים ברמת אובססיה.
המשהו הזה שחושבים עליו, שכואבים אותו, שמתאבלים עליו,  שמקווים לו והסקס הפך להיות רק  אמצעי בכדי להשיג את המטרה הזו  או בכלל ירד מהפרק (במקרה של הזרעות או IVF).

כמובן אני מכלילה מאוד והאמת היא שלכל זוג הסיפור הוא שונה,  אך, העובדה היא שרוב הנשים  שמגיעות אלי לטיפול בנושא של פריון, חשות שהאינטימיות והמיניות דעכו.

ואפשר להבין אותן הרי אחרי כל מה שהגוף עובר במהלך הטיפולים, הטירוף ההורמונלי, התשישות  והאנרגיה  האינסופית שמושקעת בהם  לא משאירים מקום לשום דבר אחר, בטח לא לסקס.

דווקא בגלל זה, אני רוצה להתמקד היום בעונג!

שימו לב – לא על סקס, על עונג

עונג הוא סימן מהגוף והנפש שמה שאנחנו עושים – טוב לנו,  שהוא בהרמוניה עם מי שאנחנו. באופן  טבעי יש סיכוי רב יותר  וזה כבר הוכח מדעית לאישה להיקלט להריון כשהיא מתענגת, כאשר היא  מגיעה לאורגזמה.  אז נכון, בהרבה מקרים שבהם מעורבים טיפולי פוריות – עונג, הנאה ואורגזמה הופכים על פניו "לא רלוונטיים" מכיוון שהתהליך נעשה בטיפול מכני, לעתים מנוכר על ידי רופא או אחות.

אני מזמינה לרגע לפקפק ב"אי רלוונטיות" של עונג לטיפולי פוריות.

ידוע כי גופנו הוא בעל תבונה נדירה והוא מגיב כמו כל דבר בטבע –  לאהבה, להנאה, לעונג. אינני יודעת  אם יש מחקרים המדברים על הגברת הסיכוי של אישה להיקלט באמצעות טיפולי פוריות כשהיא משלבת עינוג עצמי בכל דרך אפשרית (בעיני – שווה בדיקה!)

מתוך היכרות עמוקה עם עולם האישה הן מתוך חקירה רבת שנים והן מתוך ניסיוני הטיפולי בקליניקה, ברור לי שהחשיבות של הכנסת עונג לחייך דווקא בתקופה הלא פשוטה של טיפולי פוריות  היא קריטית ומניסיון של מטופלות,  יכולה לומר שהיא משנה גישה, משנה מצב רוח,  משנה את המערך ההורמונלי של הגוף  ועל כן בהחלט יכולה לתרום להצלחה של הטיפולים.

הבה ונגדיר עונג – בעולם המערבי אנחנו מיד קושרים אסוציאטיבית עונג עם סקס, אך אני מזמינה אותנו להרחיב את נקודת המבט. בואי ונחליט כי עונג הוא כל הנאה חושית וחושנית שעושה לך את זה.

אמבטיה חמה, גלידה, שחייה בעירום,  שעת אחר הצהריים איכותית עם עצמך במיטה.
אני מזמינה אותך לחקור את העונג שלך. הפני את תשומת הלב שלך לרגע מהצלחה או כישלון בטיפולים, מזריקות,  תורים, רופאים וכו לשאלה אחת קטנה –  מה מענג אותי?

עשי זאת, בלי חשבון ובלי סיבה…

יש סיכוי שכשתשאלי את עצמך את השאלה הזו, תרגישי ייאוש כי את כבר לא מסוגלת לחשוב על זה. את עייפה מדי אפילו לנסות להיכנס למרחב העונג של עצמך. אם כך את חשה כעת, סימן שגופך ונפשך מותשים ושכדאי  לעשות הערכה מחדש למצב ואף לשקול לפנות לעזרה.

לינה טרנה – נשימה

פריון והגשמה נשית

אתר: www.linatarna.com

פייסבוק: https://www.facebook.com/tarnalina

אתם רוצים לדעת עוד? פצחו באגוז חדשות או באגוז בלוג עוד ידע!

רוצים להגיב?

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Agoz מפצח לך ידע
Agoz מפצח לך ידע