חיטוי מים – שיפור איכות המים באמצעות סוגי חיטוי שונים

רוצים לפרסם בחינם? השאירו פרטים

חיטוי מים הינו הליך שטרתו לטהר את מערכת המים, אם פעם היה נהוג לחשוב כי מדברים כאן רק על חיטוי מי השתייה, שהרי היום השתנו הכללים והמטרה, לטהר ולמגר את הזיהומים בכל שימושי המים.

לצורך העניין, גם בעת ייצור מוצרים לצרכי שתייה, המוצר עלול להיות חשוף לזיהומים וכאן נכנס עניין החיטוי וסילוק חומרים בקטריולוגים מזהמים.

לא משנה באיזה סוג מים מדובר, בין הוא תעשייתי או לשימוש אישי, החומרים הבקטרילוגיים המצויים במים, תנאי התרבות , חשיפה לטמפרטורה לא נכונה או אפילו חלודה ואבנית – כל אלו הם גורמים לזיהומים שצריך למנוע מראש נוכח הסיכום שהם גורמים לאדם.

מתי צריך לבצע חיטוי מים

הקדמה מציגה לא מעט טכנולוגיות לצרכי חיטוי מים, כאשר המטרה הברורה היא לבחור את השיטה הנכונה ביותר לצרכי חיטוי יעיל בהיבט הטכני. השיטה האמורה להיבחר מחויבת להיות מושתת על העלות ובו זמנית גם על עלות התהליך עצמו. מצד שני, חשוב כי יבוצע תהליך טבעי אשר בסופו של דבר יתרום לתהליך, יעמוד בתו תקן ישראלי ויענה על תהליך החיטוי הנדרש.

הליך חיטוי מים מדבר על מי שתייה, חיטוי של מים במקום בו נשאבו, כך גם במקום אגירתם (מיקום של מים עירוניים ומנגד מפעלים ותעשייה). חיטוי זה מתייחס בין היתר גם לשטיפת מוצרים ,תעשיית התרופות, התפלה ומערכות קירור. הליך חיטוי זה פוגש גם את תחום החקלאות הימית, בריכות שחייה, נוי לרבות מי השפכים הדורשים טיפול לא פחות מכל השאר.

הליך החיטוי מים

אם לדבר על שיטות חיטוי, זה חיטוי זמין באמצעות תמיסת כלור (היפוכולוריט). זהו למעשה התהליך הפשוט ביותר. חיטוי באמצעות הכלרת מים מבוצע באמצעות טבליות או לחילופין, באמצעות כלור גאזי. שיטה נוספת לחיטוי קשורה בחיטוי באמצעות כלורידאוקסיד. שיטה זו הינה שיטה מקובלת ולא עוסקת בכלור אלא משופרת ממנו.

ביחס לכלור, היתרון כאן מתייחס ליעילות החיטוי וכך גם מהירותו לתקוף את הבעיה ולשים את המזהמים הבקטריאליים מאחור. הליך זה אינו תלוי בערכי ה-PH במים ואינו מייצר תרכובות כטריהולומטנים, כמו כן, החומר עמיד גם בטמפרטורות גבוהות במים.

לצד היתרונות הללו, חשוב לדרוש כי השימוש בשיטה זו תהיה מלווה בהשקעה פרטנית  בסיכום דבר, אפשר בהחלט לציין כי שיטה זו ייעודית במצבים בהם הכלור אינו יעיל ודורשים תהליך ממוקד ומהיר.

חיטוי מים באמצעות אוזון

שיטה נוספת ומוכרת לא פחות עוסקת בהליך החיטוי מים באוזון.

כאמור, אוזון הוא המחטא הדומיננטי ביותר והוא מקובל בעת חיטוי מי שתייה. היתרון הבולט ביותר בשימוש שיטה זו בא לידי ביטוי בייצורו מהאוויר עצמו ולא כמו השיטות האחרות המבוצעות על טהרת הכימיקלים.

בין שאר היתרונות מציגה שיטה זו גם מהירות חיטוי ואי היווצרותם של תרכובות כלור ההופכות בסופו של דבר לחמצן.

רוצים להגיב?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
פופולארי
איפה כדאי לצאת לטייל בישראל?
נסיעות וטיולים

איפה כדאי לצאת לטייל בישראל?

אז איפה הכי כדאי לטייל בישראל? ברחבי ישראל ישנם לא מעט מקומות ששווים ביקור, ולמרבה הצער למרות זאת ישנם לא

מיתוג משל עוגת הפרסום
קריירה עבודה ועסקים

מיתוג משל עוגת הפרסום

מהפיכת ה-WEB2O היא זו שגרמה לכל מיני טכנולוגיות לאפשר לגולשים בין השאר תגובה ברשת, יצירת אינטראקציה ועוד. אפשר לומר כי

זמני כניסת שבת – ישראל
אני רוצה לדעת עוד ניוזלטר
close slider

הירשמו לניוזלטר שלנו


גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן