איפה כדאי להשקיע את הפנסיה שלי?

אם אתם רוצים לדעת עוד בנושא איפה כדאי להשקיע את הפנסיה שלי? השאירו פרטים והכתב שלנו יחזור אליכם

פנסיה היא לא רק חובה על פי חוק אלא גם הכרחית משום שאי אפשר לעבוד לנצח ואלא אם כן זכיתם בפיס, אתם חייבים לשלם את המחיה שלכם כל חייכם בעצמכם.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לצבור כמה שיותר חסכונות לפנסיה והשיטה הטובה ביותר מכולן היא לחסוך בקרן פנסיה.

קרן פנסיה פועלת על פי העיקרון שהחסכונות שלכם ישולמו לכם בבוא הזמן בצורת גמלה חודשית ומה שקובע את גובה הגמלה הוא הזמן שחסכתם והסכומים.

הערבות ההדדית של החוסכים הנוספים היא זאת שמבטיחה לכם את הגמלה, בהנחה שלא כולם יוצאים לפנסיה באותו זמן.

לכן, מכשיר זה של קרן פנסיה הוא הראשון במעלה והכי חשוב.

צריך לזכור גם שבקרן פנסיה אתם יכולים לקבל כיסוי ביטוחי נגד אובדן כושר עבודה ושהכספים שנשארים שם משולמים אחר כך לשארים או למוטבים שלכם.

קרנות השתלמות

אלי חרד, מתכנן פיננסי, מסביר שקרנות השתלמות הן מכשיר מעולה לחיסכון לפנסיה משום שהן מעניקות לכם הטבת מס הכנסה כפולה.

גם אתם יכולים לדווח על ההפקדות שם ולקבל על זה הטבת מס שמנכה את הסכום מההכנסות החייבות במס בכל שנה וגם לא משלמים מס על רווחי ההון שלכם מהמניות ומניירות הערך שלכם בקרן.

זה חיוני לכל מי שרוצה לחסוך עלויות כאלה. החיסרון היחיד הוא שאי אפשר לפתוח לבד קרן השתלמות אם אתם שכירים, אלא יש לשכנע את המעסיק לפתוח לכם קרן השתלמות משום שהוא זה שמשתתף בהפקדות אתכם. עצמאים יכולים לפתוח זאת עצמאית.

קופות גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון שמיועד לא רק לפנסיה, למרות השם שלה. היא יכולה להיפתח על ידי כל אחד באופן עצמאי ולשמש מכשיר השקעה לאורך 15 שנים או כל תקופה שתרצו.

אפשר לחסוך בה לפי הרכב הנכסים שאתם בוחרים ובכל סכום שאתם רוצים, בהפקדה חודשית או רק פעם אחת, או פעם בשנה או בכל פעם שאתם רוצים להפקיד בה.

היתרון הוא שאפשר למשוך אותה מתי שרוצים אבל משלמים עליה מס אם עושים זאת לפני גיל הפרישה.

מה חשוב לדעת על אפיקי חיסכון לפנסיה?

חשוב לבחור אותם לפי התשואות שלהם ולפי גובה דמי הניהול שאתם משלמים.

חשוב לזכור שלא רק דמי ניהול נמוכים חשובים אלא גם ביצועים טובים לאורך זמן. מכיוון שהחיסכון נמשך לאורך שנים אתם צריכים לקחת בחשבון שירידות בשערים של ניירות הערך בשנה או שנתיים אינן משקפות את הערך האמיתי כי בהשקעות כאלה מתייחסים רק לטווח זמן ארוך.

רוצים להגיב?

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
Agoz מפצח לך ידע
Agoz מפצח לך ידע